Masaż całego ciała za pomocą gongów i mis w połączeniu z dźwiękową podróżą, która oczyszcza i inspiruje.  Dokładnie to dzieje się na Misterium Dźwięku „kąpieli w dźwięku”.  Dźwięk, przestrzeń i ruch zagęszczają się w tym rytualnym procesie. Czas staje się bezczasowy.  Zróżnicowany i wielorodny świat dźwięku gongu , wibracji mis, uruchomiony przez Gong – Mena i otwartość uczestników  otwierają przestrzeń, w której stajemy się nitką pomiędzy Ziemią, a wszechświatem.
Dźwięki gongu i wibracje  trafiają do nas nie tylko poprzez słuch lecz również przez doznania akustycznych drgań w całym ciele.  Majestatyczne dźwięki otulają i przenikają dając wgląd w głębokie warstwy osobowości i przerywają mechanizmy wytwarzające napięcia w ciele. Muzyka w tym rytuale wyłania się z dźwiękowej intuicji i wizji grającego oraz odbioru - reakcji słuchaczy. Strumień wibracji gongu i mis pozwala nam uruchomić własne projekcje równoznaczne z rzeczywistością.  Po „kąpieli w dźwięku”  jesteśmy uwolnieni od napięć i lęków, czujemy się witalni i bardziej „we własnym ciele”.
 
Masaż dźwiękiem ma działanie relaksujące, uzdrawiające i psychoterapeutyczne. Gongi i misy dźwiękowe wydają zróżnicowane dźwięki o różnych walorach terapeutycznych, prowadząc do harmonii organizmu na wszystkich poziomach.
Wytwarzając silnie rezonujące dźwięki, wpływają na ciało, umysł i duszę poprzez spowalnianie przepływu fal mózgowych. Wibracje, na przemian drażniące i kojące, wysokie i niskie, uczestnicy seansu mogą odczuwać w całym ciele w sposób subiektywny - od delikatnych wibracji po głębokie doznania natury fizycznej i emocjonalnej.
Dźwięki wnikają w ciało powodując wibrację i ruch komórek, przez co każda komórka jest masowana.
W rezultacie, wibracje powodują głębokie odprężenie psychiczne i fizyczne, silne pobudzenie i wyzwolenie potencjału twórczego uczestników.

b_450_420_16777215_00_images_kapiel-w-dzwieku.jpg
 

Jak wpływa na organizm:
Terapia z wykorzystaniem mis i gongów jest skuteczną metodą relaksu. W osiągniętym dzięki wibracjom stanie odprężenia, usunięte zostają nagromadzone napięcia, blokady, lęki oraz uczucie niepewności, strach i stres. Masaż dźwiękiem przywraca organizmowi harmonię, wzmacnia witalność, odpręża i rozluźnia. Ponadto, w czasie seansu uruchomione zostają procesy oczyszczające w organizmie oraz jego wewnętrzne zdolności do samo uzdrawiania. Uczestnicy seansów doświadczają głębokiego relaksu, odprężenia, ukojenia i oczyszczenia. Doznają wewnętrznego spokoju i równowagi psychofizycznej.