Dźwięk i wibracje poprzez ciała subtelne aurę, centra energetyczne czakramy i kanały energetyczne meridiany wpływają na nasze ciał fizyczne. Relaks, odprężenie mają istotny wpływ na nas stan ducha.
 
Człowiek, oprócz ciała fizycznego, posiada również ciała energetyczne, które można sfotografować aparatem Kirliana. To tak zwana aura. Osoby jasnowidzące potrafią określić po jej kolorach oraz wielkości stan psychofizyczny człowieka.
Choroby najpierw pojawiają się w postaci zaburzeń energetycznych w aurze. Niwelują je różne metody uzdrawiania energetycznego, jak Reiki, uzdrawianie praniczne i bioenergoterapia, oraz praca własna polegająca na odpowiednich wizualizacjach, afirmacjach, medytacji, treningu samodoskonalenia się i na stosownym trybie życia.
Często zdarza się, od pierwszego wejrzenia czujemy, że dana osoba, chociaż nie znamy jej, wydaje nam się być szczególnie (nie)sympatyczna. Jak to się dzieje? Nasze ciała energetyczne rozpoznają rodzaj jej aury jako nam przyjazny lub wrogi.
Kiedy kogoś lubimy, nasze aury łączą się ze sobą. Mówimy wtedy, że "nadajemy na tych samych falach". Kiedy nie darzymy danej osoby sympatią, aury nasze pozostają ze sobą we wzajemnym antagonizmie.

Oddzialywanie-auryczne.jpg


Zasadniczo uważa się, że oprócz ciała fizycznego, jest 4 rodzajów ciał energetycznych u człowieka. Poniżej wymienione i opisane są wszystkie z nich.
Ciało fizycznejest najbardziej materialne. To ośrodek ekspresji ciał energetycznych.
Ma dwa poziomy: fizyczny, złożony z komórek, tkanek, narządów połączonych sieciami naczyń krwionośnych, limfatycznych oraz włóknami nerwowymi, oraz eteryczny mający wszystkie energetyczne odpowiedniki ciała fizycznego.
Ten drugi zawiera w sobie sieć kanałów energetycznych, w których płynie życiodajna energia. Jeśli energia biegnie bez przeszkód, ciało fizyczne pozostaje zdrowe.
Ciało eteryczne, zwane też aurą zdrowia jest najbliższą ciału fizycznemu powłoką energetyczną. Jest obrazem zdrowia psycho - fizyczne człowieka. To w nim najpierw pojawiają się pewne energetyczne oznaki choroby.
Można oczyszczać to ciało poprzez kąpiele w słonej wodzie.
Ciałoastralne (emocjonalne) wykracza swym zasięgiem poza obręb ciała fizycznego. Tu mieści się energia naszych emocji, także urazów psychicznych. To właśnie w tym ciele zachowywane jest wszystko, co dzieje się w Podświadomości.
Bardzo ważne jest oczyszczanie tego ciała poprzez uwalnianie się od negatywnych emocji, stymulowanie odczuwania pozytywnych, przebaczanie, odczuwanie miłości.
Jeśli tego nie robimy, energia negatywnych emocji zaczyna niszczyć ciało fizyczne powodując pojawianie się chorób mających podłoże psychosomatyczne.
Ciałomentalne jest szersze od emocjonalnego. Tu zawarta jest energia naszych myśli, stereotypy, wierzenia, opinie, oceny, uprzedzenia. To siedziba Świadomości racjonalnej.
Ciało to posiada taki sam zakres częstotliwości, co wibracje Wszechświata, dlatego właśnie nasze myśli mają moc kreowania rzeczywistości.
To, co jest obecne w Twoim umyśle, zaistnieje wcześniej czy później w Twym życiu, dlatego tak ważna jest kontrola myśli: unikanie negatywnych, trening myślenia pozytywnego i spodziewania się tego, co najlepsze. Przydatna jest tu technika afirmacji.

Ciało przyczynowe (intuicyjne) umożliwia nam empatię oraz uzyskiwanie informacji w sposób ponadzmysłowy w postaci na przykład: przeczuć, wizji, proroczych snów. Tu mieści się Nadświadomość.

Źródło: http://astrosalus.pl/czakry-aura-meridiany-kurs.html