Intonacja mantr, modlitwa z serca, AUM. OM i ćwiczenia oddechowe doprowadź cię do punktu, w którym twój własny głos – ton przemieni się dźwięk duchowy. Taki dźwięk ma moc. Wibracje mis dźwiękowych i gongów są wspaniałe, jednak wibracje twojego własnego wnętrza są po prostu
Jeśli ktoś sięga do dźwięków płynących "z zewnątrz", bazujących na takiej lub innej częstotliwości, to powinien przyjrzeć się ich oddziaływaniu na siebie.  Twierdzi się, że  dana częstotliwość dźwięku wpływa na nas w określony sposób. Należałoby jednak zadbać o różnice indywidualne w tym względzie. Człowiek nie jest maszyną i częstotliwość dźwięku, która mu  naprawdę służy w danej chwili może nieznacznie, ale jednak różnić się od częstotliwości, którą zalecają różni "fachowcy". Ty sam masz dźwięk w sobie spróbuj tylko go wydobyć. 

b_500_265_16777215_00_images_wlasny-ton.jpg
 

Ćwiczenie wg Osho
Ćwiczenie rozluźnia, otwiera ciało i krtań, pomaga znaleźć swój unikalny ton, pozbyć się blokad i znaleźć swój rytm działania. Wpływa również na stan ducha i relacje międzyludzkie. Znajdź spokojne miejsce, w którym nikt i nic nie będą ci przeszkadzać. Przyjmij wygodną pozycję i oddychaj spokojnie przez dłuższą chwilę. Kiedy będziesz gotowy, poczuj, jak z twojego gardła wydobywa się dźwięk – jęczenie, stękanie, brzęczenie. Poczuj falę dźwięku. Możesz wydobywać dźwięki, jakie chcesz; pozwól im na nieskrępowane wydobywanie się. Jeśli poczujesz, że twoje ciało kołysze się, niech tak się dzieje.
Poczuj, że dźwięk jaki jest w tobie to ogromny zbiornik, który chce eksplodować. Dopóki to się nie stanie, nie poczujesz lekkości. Pozwól, by dźwięk nad tobą zapanował. Ożyw ten dźwięk, nie musi mieć żadnego znaczenia, ma być twój, taki jaki chcesz. Możesz się przy tym kołysać, tańczyć. Wszystko zależy od ciebie, daj się poprowadzić dźwiękowi.
Ćwicz o dowolnej porze dnia, najlepiej rano, by dobrze zacząć dzień...